Kästner Kolleg Sprachen

kastner kolleg

Drezno – barokowa stolica Saksonii jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Miejscami, które warto zobaczyć, są m.in. pałac „Zwinger” wraz ze znajdującą się na jego terenie galerią sztuki, opera „Semper”,”Frauenkirche” odbudowany po całkowitym zniszczeniu przez Aliantów.
Z Drezna pochodzi też wielu znanych niemieckich sportowców.

KKS to nowoczesna szkoła językowa, która powstała w roku 1998. Jej założyciele postawili sobie za cel przybliżenie ludziom z całego świata kultury i języka niemieckiego, oraz stworzenie takiej szkoły, która dzięki swojej wyjątkowej atmosferze będzie drugim domem dla studentów.

Siedziba szkoły Kästner Kolleg Sprachen znajduje się w północnej części centrum miasta, w dzielnicy Drezno – Nowe Miasto, w sąsiedztwie parku Alaun. Mieści się tu ponad 350 różnych barów, pubów, galerii itp. Wszystko to stwarza idealne warunki do poznawania ludzi z całego świata, doskonalenia umiejętności językowych oraz spędzania miło czasu.

KKS oferuje kursy niemieckiego ogólnego, standardowego i intensywnego, kurs przygotowujący do egzaminu DSH, a także kursy przygotowujące do podjęcia studiów w Niemczech oraz lekcje indywidualne. Posiada nowoczesne sale wykładowe, bibliotekę, pracownię komputerową i wykwalifikowaną, międzynarodową kadrę naukową i administracyjną. Zajęcia odbywają się w małych grupach – od 5 do 8 osób.

KKS oferuje zakwaterowanie przy rodzinach, w apartamentach, mieszkaniach oraz hotelach. Swoim studentom zapewnia szeroki wachlarz imprez towarzyszących
Ceny:

Rodzaj kursu Godz/tydz. Cena (Euro)
2 4 5
Standardowy 20 240 480 720
Lekcje indywidualne na życzenie 30/lekcja
Egzaminacyjny DSH 20 250 500 750
Zakwaterowanie
Typ zakwaterowania Cena na miesiąc
Śniadania >HB
Rodzina 250 400
Rodzina o podwyższonym standardzie 350 500
Mieszkanie 180*
Apartament, 275*
Opłata rejestracyjna  – 75 Euro, opłata za książki – 40 Euro/ miesiąc, odbiór z lotniska lub dworca kolejowego w cenie od pon. do pt., sob.-niedz. 30 Euro, możliwość rezerwacji hotelu lub akademika ze śniadaniem ok. 15 Euro dziennie>
*podane ceny są orientacyjne, ostatecznie zależą od standardu, lokalizacji i długości pobytu.

Zobacz także